"+lütfen gerçeği söyleyin doktor ne kadar zamanım kaldı? -on. +on mu? on ne? -dokuz..." -house m.d.
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Yapımı süren
7.5

The 100
Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması...

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır.

Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.
Hikayenin devamını oku

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

11 yorum

nurmevsim 2 yıl önce

sanırım dizi sezon ilerledikce benii hayal kırıklıgına ugratıyor çünkü ileledikce eski karakterleri özlüyorum hepsi giderek değişiyo ilk 2 sezon iyiydi fakat diğer sezonlar için aynı şeyi söyleyemiycem en başa dönmek istiyorum ilk yüz kişi gibi değiller belki bazısı iyi bi değişim gösterdi murhpy fln ama artık savaş olmasın diyorum konular işlensin farklı yönlerde aq 5 sezondur bi dünyada yer edinemediler bellamy en sevdiğim karakter fakat ne yalan söylüyüm ilk hali kadar beni cezbetmiyo octavia cok değişti o dünyaya ilk adı atan yüzdeki octavia favorimdi clarke ilk sezonki prenses olamadı giderek onu itici buldum acıkcası ayrıca kitabını okumadım fakat bellamy ve clarke nin ilk sezondan beri birlikte olması gerekmiş sanırım öyle olsaydı daha fazla sevebilirdim jasper onuda özlüyorum acıkcası deli halini bile özlediğimi söyleyebilirim tek değişmeyen monty mi nehjqwkhs bdevamını ne zaman izlerim bilmiyorum ama herşeye rağmen izlenmeye değer bi dizi bana acaba ilerde dünya böyle bi durumda kalacakmı son insanlık için umut olurmu diye düşündürüyo ve olacagım meslekte faydam olsun her şartta ve koşulda diyorum:)

0
WinchesterD 2 yıl önce

2. sezondan sonra bayıyor.

0
twd sever 4 yıl önce

süper bir dizi izlemeyen ler hemen başlasın ilk bölümden bayılacaksınız

0
bahadır73 5 yıl önce

sürükleyici güzel bir dizi yeni sezon ne zaman başlıyor acaba

0
Story 5 yıl önce

Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

gizlemek istediğiniz yorumunuz

0
Radement 5 yıl önce

3. Sezon çekimleri Temmuz'da başlayıp Ekim'de yayına girecektir.

0
Cass\'in kırık kanadı 5 yıl önce

Bence çok kaliteli bir dizi. Kitaplarının ikisini de okudum arada baya fark var ancak şunu söyleyebilirim ki dizi kitaptan çok daha güzel olmuş kitap aynı karakterlerin farklı bir kurguyla anlatımı gibi tıpkı. Kitapta olan birçok karakter dizide yokken dizideeki bazı karakterler de kitapta yok. Buna rağmen dizi çok kaliteli benim için. Distopıik konuları sevenlere hiç düşünmeden başlamalarını öneririm.

0
Zehra Winchester 5 yıl önce

Mükemmel :)

0
berkanovic 5 yıl önce

şu 3.sezon bi çıkaydı iyiydi

0
yabancı dizi izle